18 04 2019

Usunęli niebezpieczny płot na Emilii Plater

18.04.2019, godz.: 11:11
Usunęli niebezpieczny płot na Emilii Plater
fot. GrodziskNews

W związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Emilii Plater z krajobrazu Grodziska zniknął przy okazji betonowy płot na łuku drogi, na który to parkan kierowcy skarżyli się od długiego czasu.

Od dawna bowiem betonowe ogrodzenie znajdowało się zaraz po wyjściu zakrętu niemalże w pasie jezdni. Mieszkańcy regularnie tę sprawę, przypominając, że już nieraz doszło w tamtym miejscu do wypadków i kolizji, a kiedyś może się to skończyć tragicznie.

Problem jednak bezpowrotnie zniknął bowiem płot rozebrano w ramach kompleksowej przebudowy ul. Emilii Plater. Przypomnijmy, że kosztem 1,25 mln zł firma Fal-Bruk rozbuduję ulicę poprzez jej poszerzenie oraz uzupełnienie o infrastrukturę rowerową i pieszą. Ponadto inwestycja obejmuje przebudowę zjazdów oraz uzupełnienie oświetlenia i odwodnienia. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy. Poszerzenie będzie wykonane z wykorzystaniem części działek pozyskanych pod drogę. W grę w chodzi też będzie wycinka nielicznych drzew i krzewów kolidujących z przebiegiem drogi.

Wszystkie elementy obecnej infrastruktury: chodniki, istniejący odcinek drogi, dojścia, zjazdy zostaną dostosowane do założeń modernizacyjnych. W owych założeniach było też usunięcie nieszczęsnego parkanu.

Zaprojektowano jezdnię o całkowitej szerokości 7 m oraz chodnik o szerokości 2 m (po prawej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) i ciąg pieszo-rowerowy (po lewej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) składający się ze ścieżki rowerowej (2 m szerokości) i chodnika o szerokości półtora metra.

Hisilicon Balong
0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi