10 01 2017

Umowa na rewaloryzację Niespodzianki podpisana

10.01.2017, godz.: 16:17
Umowa na rewaloryzację Niespodzianki podpisana
Fot. Wizualizacja

Dziś władze grodziska podpisały umowę z wykonawcą na rewaloryzację Willi Niespodzianka. Roboty ruszą w przyszłym miesiącu.

Na przełomie grudnia i stycznia grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Najkorzystniejszą propozycję pod względem finansowym złożyła firma z Czosnowa, która zażyczyła sobie 2,49 mln zł. Pozostałe propozycje wahały się od blisko 3 mln zł do 3,69 mln zł. Okazuje się, że wybór nie mógł paść na najtańszą z zaproponowanych opcji, ponieważ przedsiębiorstwo z Czosnowa nie spełniło wszystkich wymogów formalnych. – Firma nie wniosła wadium w wyznaczonym do tego terminie, w związku z tym wybrana została druga w kolejności pod względem cenowym oferta firmy „Miseco”. Teraz czekamy na związanie się tego przedsiębiorstwa z ofertą. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w styczniu powinniśmy podpisać umowę i zacząć działania inwestycyjne – mówili nam 3 stycznia grodziscy urzędnicy.

Dziś umowa o wartości 2,99 mln zł z firmą Miseco została podpisana. Inwestycja ruszy już w lutym, a zakończenie prac wyznaczono na kwiecień 2018 r. Wykonawca jednak deklaruje, że jeżeli w trakcie realizacji zadania nie wystąpią żadne komplikacje, to prace powinny zostać ukończone wcześniej.

Zakres inwestycji jest szeroki. Obejmuje rozbiórkę wielu elementów m.in. instalacji kablowych i rurowych, schodów, balkonów, kominów czy dachu nad parterem, a także wyburzenie niektórych ścian wewnątrz obiektu. Część rozebranych konstrukcji zostanie odtworzonych. Ponadto zwycięska firma wykona m.in. nowe stropy, tarasy, posadzki, elewację budynku, kotłownię, instalacje wewnętrzne (wodociągową, hydrantową, kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, elektryczną i telekomunikacyjną). Roboty obejmą też renowację wielu elementów. Niespodzianka jest zabytkiem, dlatego część prac będzie prowadzonych pod okiem konserwatora. To m.in. wymiana pokrycia dachowego, renowacja balustrad balkonowych i daszku nad wejściem, renowacja tynków zewnętrznych, odtworzenie kominów, renowacja i odtworzenie stolarki, malowanie elewacji.

Teren przy willi zostanie utwardzony płytami granitowymi oraz kostką z tego samego materiału. Pojawią się trzy miejsca parkingowe (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej). Nie zabraknie również zieleni. Działka, na której stoi willa zostanie uzbrojona, pojawią się: przyłącze kanalizacyjne, gazowe, elektryczne. Budynek zostanie efektownie podświetlony. W Niespodziance zostanie zorganizowana sala ślubów, Urząd Stanu Cywilnego, sala konferencyjna oraz gabinety dla radnych pełniących tam dyżury.

Dodaj Komentarz

  • Jerzy

    Czy te dwa style, Ratusz XXI wiek Urząd Stanu Cywilnego XIX wiek będą w komitywie? Nie bardzo to widzę.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi