08 08 2018

Umowa na dofinansowanie budowy parkingu przy WKD podpisana

08.08.2018, godz.: 17:14
Umowa na dofinansowanie budowy parkingu przy WKD podpisana
Fot. brwinow.pl

W czerwcu informowaliśmy, że przy przystanku WKD Otrębusy powstanie parking „Parkuj i Jedź”, na który gmina Brwinów ma otrzymać dotację. Wczoraj podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji.

Z nowego parkingu skorzystają nie tylko osoby z Otrębus, ale też ze wschodniej części Podkowy, która dojeżdża samochodem do przystanku WKD w Otrębusach, a którzy swoje pojazdy zostawiają na dzikim parkingu przy ul. Natalińskiej.

O tym, że brwinowska gmina na tę inwestycję ma otrzymać ponad 720 tys. zł dotacji informowaliśmy już w czerwcu (całkowita wartość inwestycji to 1,1 mln zł). Wczoraj dotacja stała się faktem – W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, oraz przedstawiciele pięciu gmin podpisali umowy o dofinansowanie. Gminę Brwinów reprezentowali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz skarbnik Elżbieta Dolota – poinformował brwinowski magistrat.

Na nowym parkingu mają być dostępne 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Ponadto znajdą się tam 22 zadaszone miejsca na rowery. Przewidziano również parkingowy system kontroli dostępu, monitoring, oświetlenie, toaleta, kosze na śmieci, a w rejonie parkingu na wysokości drogi wojewódzkiej także przejście dla pieszych.

Parking ma być gotowy w 2019 r.

To jednak nie koniec, bowiem Brwinów chce zwiększyć liczbę miejsc postojowych o kolejnych 30. Już nabyła nieruchomość w rejonie torów WKD, ale jeszcze trzeba zmienić miejscowy plan zagospodarowania, który ma trafić pod obrady rady gminy we wrześniu.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi