17 08 2019

Ulica Kochanowskiego idzie do przebudowy

17.08.2019, godz.: 13:31
Ulica Kochanowskiego idzie do przebudowy
fot. milanowek.pl

Magistrat ogłosił przetarg na na długo oczekiwaną przez mieszkańców przebudowę ul. Kochanowskiego w Milanówku.

Ul. Kochanowskiego to droga znajdująca się tuż przy zachodniej granicy Milanówka, która głównie służy okolicznym mieszkańcom jako dojazd do posesji. Jej nawierzchnia (częściowo destrukt, częściowo tłuczeń) nie jest najlepsza i miasto planuje poprawić jej stan. W ubiegłych latach przygotowany został projekt, teraz czas na jego realizację. Inwestycja ma być gotowa pod koniec listopada.

O ile oczywiście uda się wyłonić wykonawcę zadania. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, na czym dokładnie będzie ono polegać.

Chodzi o przebudowę 356-metrowego odcinka drogi, na której pojawi się nowa nawierzchnia jezdni na podbudowie, wybudowany zostanie również chodnik dla pieszych. Nie zabraknie również kanalizacji deszczowej stanowiącej odwodnienie trasy.

Dodajmy, iż szerokość pasa drogowego wynosić będzie według projektu od 7,3 do 9,6 m, w tym dwukierunkowa jezdnia będzie miała pięć metrów szerokości. Samochody mają po ul. Kochanowskiego jeździć maksymalnie 30 km/h.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata