29 01 2018

Ul. Zagrodowa do remontu

29.01.2018, godz.: 09:45
Ul. Zagrodowa do remontu
Fot. GrodziskNews.pl

Ul. Zagrodowa ma przejść remont. Oczywiście o ile uda się znaleźć wykonawcę. Został ogłoszony kolejny przetarg na tę inwestycję.

Ul. Zagrodowa została wybudowana na początku lat 70. Na całej swojej długości pokryta jest nawierzchnią z tzw. podwójnego utrwalenia powierzchniowego. Obecnie jej stan jest w kiepskim stanie, ale gmina zamierza ją wyremontować. Ogłosiła drugi przetarg, bo do pierwszego nie spłynęła żadna oferta.

Inwestycja obejmuje remont nawierzchni tej ulicy na całym 1,5-kilometrowym odcinku. Zadanie będzie polegało na na wyrównaniu istniejącej i położeniu nowej nawierzchni jezdni. Zaprojektowano wykonanie warstwy wyrównawczej z destruktu oraz nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej. Na całej długości jezdnia będzie szeroka na trzy metry. Pobocza natomiast będą miały nawierzchnię z mieszanki niezwiązanej. Ponadto wykonawca będzie miał za zadanie odmulenie, oczyszczenie i wyprofilowanie rowów melioracyjnych.

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa do 30 listopada 2017 r. Obecnie termin realizacji wyznaczono na 28 września tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi