21 02 2017

Twoja kolej na kulturę. Skorzystaj z akcji Kolei Mazowieckich

21.02.2017, godz.: 17:01
Twoja kolej na kulturę. Skorzystaj z akcji Kolei Mazowieckich
fot. Mat. prasowe

W styczniu Koleje Mazowieckie ruszyły z akcją „Koleją do Kultury”, w ramach której pasażerowie tego przewoźnika mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w mazowieckich instytucjach kultury.

Dyrektor generalny Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury podpisali umowy, na mocy których osoby z biletami KM mogą liczyć na specjalne zniżki na wydarzenia kulturalne. – Do akcji można przystąpić z każdym rodzajem biletu – zarówno jednorazowym, jak i  okresowym, czy zakupionym w ofercie specjalnej. Warto więc zaplanować sobie wycieczkę jednym z  naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

A gdzie dokładnie będzie można liczyć na tańszą lub darmową wejściówkę? Warszawskie instytucje – Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum  im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w  Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40-procentową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w  Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.

Na skorzystanie ze zniżek pasażerowie mają czas do 30 dni po terminie ważności biletu KM. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w  niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Akcja potrwa do końca tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi