21 09 2019

Tusiński: Koniec z plastikiem w instytucjach publicznych

21.09.2019, godz.: 19:50
Tusiński: Koniec z plastikiem w instytucjach publicznych
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Na ciekawy ruch zdecydowano się w Podkowie Leśnej. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Artura Tusińskiego od września w urzędzie miasta i jednostkach podległych zrezygnowano z używania wielu artykułów z tworzyw sztucznych.

Pisze o tym burmistrz na swoim blogu. – W celu ochrony naturalnego środowiska, pod koniec sierpnia wprowadziłem zarządzenie, które zakazuje w Urzędzie Miasta Podkowa Leśna i jednostkach podległych stosowania naczyń z tworzyw sztucznych, kupowania wody w plastikowych butelkach – informuje włodarz.

– Zarządzenie nakazujekorzystanie z cateringu, w ramach którego jedzenie jest podawane w naczyniach wielokrotnego użytku lub z materiałów biodegradowalnych; kupowanie gadżetów poddawanych recyklingowi i dążenie do rezygnacji z plastiku, a także ustawienie oznakowanych koszy na śmieci z podziałem na frakcje. Taka też była intencja rady miasta – ddoaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata