14 01 2019

Trwa inwentaryzacja kotłów grzewczych. Ankieterzy pytają grodziszczan

14.01.2019, godz.: 09:20
Trwa inwentaryzacja kotłów grzewczych. Ankieterzy pytają grodziszczan
Fot. grodzisk.pl

Grodzisk prowadzi inwentaryzację inwentaryzację kotłów grzewczych w całej gminie. Chce dowiedzieć się, ilu mieszkańców potrzebuje jeszcze wymienić stare kotły węglowe na nowe instalacje, a więc także, jak dużego wsparcia samorządu potrzebują. Grodziszczanie będą proszeni o wypełnienie ankiety na ten temat.

Akcję prowadzą   inspektor ds. zarządzania energią, straż miejska oraz wolontariusze. – Celem akcji jest dokładne rozpoznanie jakimi rodzajami kotłów ogrzewają swoje mieszkania nasi mieszkańcy, jaki jest ich stan i jaka jest skala ogrzewania kotłami nie spełniających współczesnych wymagań. Zebrane informacje pozwolą nam zaplanować przyszłe działania gminy ukierunkowane na wymianę istniejących instalacji i urządzeń grzewczych – podaje magistrat.

Ankieterzy pytają zatem mieszkańców o szczegółowe kwestie dotyczące ogrzewania, m.in. typ kotła grzewczego, ilość zużytych mediów: węgla, gazu, energii elektrycznej. Ankieterzy sprawdzają czy budynek ma izolację cieplną, jaki jest stan okien oraz czy właściciel budynku jest zainteresowany wymianą źródła ciepła na ekologiczne i niskoemisyjne. Mieszkańcy dowiedzą się od ankieterów, jak uzyskać dofinansowanie do wymiany instalacji grzewczej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi