08 04 2019

Taksówkarze będą protestować, utrudnienia na A2 i S8

08.04.2019, godz.: 09:08
Taksówkarze będą protestować, utrudnienia na A2 i S8
Fot. GrodziskNews.pl

Od rana taksówkarze z całej Polski zjeżdżają się na protest. Na drogach dojazdowych do Warszawy będą spore utrudnienia. Te już występują na autostradzie A2 i trasie S8.

Protest ma się rozpocząć około godz. 10.00, ale od rana jego skutki są widoczne. Na autostradzie A2 na jezdni w kierunku stolicy utworzył się duży korek, który ciągnie się już od węzła Grodzisk Mazowiecki, aż do węzła Konotopa. Utrudnienia występują też na trasie S8 o czym poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Taksówkarze zaplanowali na godz. 6.00 spotkania w kilku punkach (m.in. przy sklepie Macro Cash and Carry oraz CH Janki) gdzie mieli omówić dalszy plan działania. Następnie mają się przemieszczać w kierunku Torwaru i w jego okolicach zostawić auta i rozpocząć przemarsz w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Protest może spowodować paraliż komunikacyjny w pewnych częściach stolicy.

Działanie taksówkarzy jest odpowiedzią na przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o transporcie, zgodnie z którą pośrednicy przewozów działający za pomocą aplikacji mobilnych będą mogli w Polsce działać legalnie, ale będą ograniczały ich dodatkowe przepisy.

Protest ma zakończyć się około godz. 17.00, ale jeżeli dzisiejszy nie przyniesie skutku, mogą protestować w kolejnych dniach.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.