24 11 2017

Szykują się do modernizacji kompleksu Pogoni w 2018 roku

24.11.2017, godz.: 14:33
Szykują się do modernizacji kompleksu Pogoni w 2018 roku
fot. Facebook Pogoń Grodzisk Maz.

W przyszłym roku Grodzisk zamierza zmodernizować kompleks piłkarski przy al. Mokronoskich. Obiekty na, których na co dzień grają i trenują drużyny grodziskiej Pogoni mają zostać dodatkowo oświetlone. Na boisku treningowym ma się zaś pojawić nowa murawa syntetyczna.

W skład kompleksu zarządzanego przez miejski ośrodek sportu i rekreacji wchodzi budynek klubu wraz z zapleczem, boisko główne o wymiarach 105 m x 68 m, trybuny, częściowo zadaszone, o pojemności ok. 1 000 miejsc (w tym 514 siedzących), boisko treningowe (boczne), z trybuną na 200 miejsc siedzących (52 miejsca – sektor dla gości), a także przystadionowy bar.

Wraz z rozwojem grup młodzieżowych Pogoni rosną również potrzeby związane z zapewnieniem odpowiedniej bazy treningowej. Stąd decyzja, aby zapisać w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy 1,2 mln zł na wymianę murawy syntetycznej na boisku bocznym oraz na dodatkowe oświetlenie całego obiektu.

– Przybywa nam trenującej młodzieży, co cieszy, ale musimy jednocześnie myśleć, że na głównym boisku z trawą naturalną można grać i trenować maksymalnie osiem godzin w tygodniu bez nadmiernej degradacji murawy. Dlatego chcielibyśmy w 2018 roku doświetlić obiekt tak, by można było swobodnie trenować po zmroku. Wymiana murawy syntetycznej na boisku treningowym również posłużyłoby intensywniejszemu wykorzystaniu obiektu – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSiR-u.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Ten Smysło to chłop z jajami. Odpowiedni koleś na odpowiednim stanowisku. Zaczał rozkopywać stawy walca i efekt pirunujący jest na szóstkę z plusem plus medal. Teraz przebuduje stadion zapewni mlodzierzy profesjonalne treningi i może jakieś fajne mecze czesciej wpiszą się w cotygodniową rozrywke…. a nie miliony pompowane w deweloperskie parki. Brawa panie Mariuszu

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi