17 12 2016

Szeroki repertuar na najbliższe dni

17.12.2016, godz.: 08:32
Szeroki repertuar na najbliższe dni
Fot. Filmweb.pl

Grodziskie kino w najbliższych dniach wyświetli aż 10 różnych filmów w tym najnowszy film w Tomem Hanksem „Sully”.

PROJEKCJE CODZIENNE (OD SOBOTY DO CZWARTKU)
„Sully”
Film oparty na prawdziwej historii. 15 stycznia 2009 r. kapitan Chesley „Sully” Sullenberger bezpiecznie wylądował uszkodzonym samolotem na rzece Hudson, czym uratował życie 155 osobom. Choć „Sully” staje się bohaterem, to podczas śledztwa odkryto fakty, które mogą zniszczyć karierę pilota.
Występują: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney

„Firmowa gwiazdka” (codziennie z wyjątkiem poniedziałku)
W jednej z firm zostaje zorganizowana impreza bożonarodzeniowa. Dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Zobaczcie co się stanie, gdy wymknie się spod kontroli, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.
Występują: Jason Bateman, Olivia Munn, T.J. Miller, Jennifer Aniston

„Wilk w owczej skórze” (sobota i niedziela)
Rosyjski film animowany opowiada historię Szarego, młodego wilka, syna przywódcy stada, który ma w przyszłości zastąpić charyzmatycznego ojca. Jednak wcale go do tego nie ciągnie, woli bawić się kolegami i wylegiwać na polanach. Jednak pewnego dnia w wyniku magicznego zaklęcia Szary budzi się… w owczej skórze.

„Dzielna syrenka i Piraci z Kraboidów” (sobota)
Syrenka sprzeciwi się Neptunowi, władcy mórz i opuści głębię oceanu. Gdy syrenka uratuje życie małej Tosi zacznie się ich niezwykła przyjaźń, obie bohaterki będą musiały wspólnie pokonać wiele przeciwności losu.

„Przez piekło do Europy” (sobota)
Dokument ukazujący wędrówkę dwóch grup imigrantów do Europy: Afgańczyków oraz Kameruńczyków. W trakcie swojej tułaczki przypominają niewolników, są bici i okradani, ale zrobią wszystko, aby dotrzeć do wymarzonej Europy. Film dobitnie pokazuje przez co muszą przejść emigranci aby dostać się na nasz kontynent.

„Gorączka złota” (niedziela)
Film J.T. Hainesa pokazuje jak przemysł złotniczy w Ameryce Łacińskiej uderza w najbiedniejszych. Budowa kopalni w Gwatemali uderza w najbiedniejszych. Mieszkańcy muszą toczyć walkę o swoje ziemie z wielkimi korporacjami i prywatnymi inwestorami. W filmie zabierają głos osoby z różnych środowisk: rolnicy, artyści i przedsiębiorcy.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” (środa)
W 1926 r. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie fantastycznych zwierząt. ego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien niemag Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta.
Występują: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Colin Farrell

„Boska Florence” (środa)
Brytyjsko-amerykańska komedia w reżyserii Stephena Fearsa – ze znakomitymi Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych. Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.
Występują: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg

GWIAZDKOWY MARATON FILMOWY (CZWARTEK)
„Listy do M. 2”
Ogólnopolska premiera drugiej części kasowej polskiej komedii. Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie. Komedia jeszcze bardziej romantyczna, wyprodukowana przez TVN, trafiła do kin w całej Polsce 13 listopada.

„Kochajmy się od święta”
Klimatyczna i zabawna komedia świąteczna w w świetnej obsadzie. Cztery pokolenia rodziny Cooperów zjeżdżają się, by jak co roku świętować Boże Narodzenie. Niespodziewani goście oraz wydarzenia wywrócą wieczór do góry nogami.
Występują: Diane Keaton, Alan Arkin, Amanda Seyfried, John Goodman, Ed Helms, Olivia Wilde

„Firmowa gwiazdka”
(opis wyżej)

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi