26 11 2017

Superszybki internet dla podkowian. Czas na składanie deklaracji do końca roku

26.11.2017, godz.: 15:52
Superszybki internet dla podkowian. Czas na składanie deklaracji do końca roku
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Magistrat w Podkowie Leśnej poinformował o przedłużeniu terminu składania deklaracji, w których mieszkańcy wyrażą chęć podłączenia swoich domów do szerokopasmowego intrenetu. Od liczby chętnych będą bowiem zależeć szczegóły budowy sieci światłowodowej przez firmę Orange. Podkowianie mogą składać wnioski do końca roku.

Umowę o współpracy podkowiański samorząd zawarł z firmą Orange Polska w październiku. – W pierwszej kolejności zostaną podłączone jednostki oświatowe – do końca sierpnia 2018, następnie kulturalne, instytucje i mieszkańcy. W tym celu będą zbierane deklaracje. Wszyscy, którzy zadeklarują chęć współpracy, powinni mieć dostęp do internetu o prędkości co najmniej 100Mb/s. Inwestycja powinna się zakończyć do roku 2020. Deklaracja o wyrażeniu zgody nie zobowiązuje do podpisania umowy z Orange na usługę dostępu do internetu – podkreślał na gorąco po podpisaniu umowy burmistrz Artur Tusiński. Liczba deklaracji będzie jednak dla inwestora i magistratu ważny punktem odniesienia co do zakresu inwestycji i papierkiem lakmusowym zainteresowania mieszkańców taką usługą.

Przedłużamy zbieranie deklaracji dotyczących budowy światłowodów do końca roku. W tym tygodniu urny do których można składać wypełnione deklaracje pojawiły się w Zespole Szkół Samorządowych, Przedszkolu oraz KIK-u. Oczywiście urny znajdują się również w Urzędzie Miasta oraz Bibliotece. Można również przesyłać skan lub zdjęcie deklaracji na adres: cyfrowapodkowalesna@orange.com Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z przedstawicielami firmy Orange, które odbędzie się 7 grudnia o godz. 18:30 w Sali konferencyjnej w Zespole Szkół – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej magistratu. Druk deklaracji do można zobaczyć tutaj.

Światłowody pozwolą na podłączenie wszystkich budynków użyteczności publicznej, ale również przepompowni i monitoringu wizyjnego, którego budowa w końcu ruszy pełną parą. Koszt przeprowadzenia inwestycji poniesie właściciel światłowodów (czyli Orange) ze środków własnych oraz pozyskanych z UE, które już na ten cel posiada.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi