19 05 2017

Strona społeczna kontra 400 kV – dziś kolejne spotkanie

19.05.2017, godz.: 14:13
Strona społeczna kontra 400 kV – dziś kolejne spotkanie
fot. Pixabay

Wygląda na to, że po chwilowej „ciszy w eterze” powraca temat linii 400 kV. Wspominaliśmy o tym ostatnio w kontekście trwających prac na zmianą miejscowego planu zagospodarowania województwa mazowieckiego (tutaj i tutaj). Teraz zaś kolejne działania w tej sprawie przeprowadza strona społeczna.

Społeczna Grupa Koordynacyjna Kozienice-Ołtarzew rozpoczęła cykl wiosennych spotkań informacyjnych. Do tej pory odbyły się dwa takie, a kolejne przed nami.

– Realizując aktywną strategię sprzeciwu i przeciwdziałania dotychczasowemu złemu zaplanowaniu przebiegu trasy najwyższych napięć Kozienice-Ołtarzew prowadzi w okresie wiosennym cykl spotkań z mieszkańcami Zachodniego i Południowego Mazowsza. W trakcie spotkań informacyjnych przedstawiciele SGK przekazują mieszkańcom informacje o aktualnej sytuacji związanej z inwestycją 2×400 kV Kozienice – Ołtarzew – podała SGK w wydanym przez siebie komunikacie .Do tej pory odbyły się dwa spotkania ze społecznością lokalną w Gminie Promna i Gminie Jasieniec, w których wzięło udział po kilkuset mieszkańców. SGK aktualnie dalej kontynuuje cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami ws. linii elektroenergetycznej Najwyższych Napięć 2x400kV Kozienice-Ołtarzew – dodała.

Najbliższe spotkanie już dziś (19 maja) o godz. 19.00 w Jaktorowie Kolonii (ul. Żyrardowska 6). Jutro natomiast takie spotkanie zorganizowane zostanie w Stromcu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi