25 03 2019

Straż miejska też oznakuje twój rower

25.03.2019, godz.: 17:09
Straż miejska też oznakuje twój rower
fot. Straż Miejska Grodzisk Maz.

O ile nasza komenda policji prowadzi akcję znakowania rowerów dla całego powiatu, o tyle odrębne działania w tej mierze czyni dla mieszkańców także grodziska straż miejska.

Wiosna rozpoczęta, sezon rowerowy także, a to oznacza – niestety – wzmożona aktywności złodziei jednośladów. Jednym ze sposób ochrony przed kradzieżą jest znakowanie rowerów, zaś akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Grodziska straż miejska postanowił więc dać mieszkańcom dodatkową opcję znakowania pojazdów – nie tylko w komendzie policji, lecz także w jednostce SM.

Wcześniej należy jednak zadzwonić i umówić się ze strażnikami na znakowanie. Można to zrobić pod numerem 22 755 54 31 lub 986. – Procedura znakowania roweru, podobnie jak na policji, polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. Następnie pojazd jest rejestrowany w bazie danych straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim – opisują strażnicy.

– Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikro udarowa technologia „Engravera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po ewentualnym powierzchniowym celowym zatarciu znaków – dodają.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi