09 07 2018

Spektakle The Metropolitan Opera na żywo w grodziskim kinie

09.07.2018, godz.: 07:33
Spektakle The Metropolitan Opera na żywo w grodziskim kinie
Fot. Youtube

W sali kinowej grodziskiego Centrum Kultury będzie można na żywo oglądać spektakle transmitowane prosto z nowojorskiej The Metropolitan Opera. W planie jest 10 takich transmisji.

Pomysłodawcą transmitowania spektakli wystawianych na Broadwayu jest dyrektor generalny The Metropolitan Opera Peter Gelb. Pierwsza taka transmisja odbyła się 30 grudnia 2006 r., kiedy to pokazano „Zaczarowany flet”. Spektakl obejrzało wtedy około 30 tys. osób zgromadzonych w 150 salach kinowych w Stanach Zjednoczonych. Duży sukces sprawił, że pomysł podchwyciły  kina na całym świecie. Dotychczas na cykl „The Met: Live in HD” sprzedano ponad 17 mln biletów w dwóch tysiącach sal kinowych, filharmonicznych i teatralnych w 70 krajach na świecie.

W Europie spektakle te można oglądać na żywo wieczorem dzięki temu, że w The Metropolitan Opera w soboty grane są dwa spektakle dziennie – wczesnym popołudniem i wieczorem. Oczywiście transmitowany jest ten popołudniowy występ.

Spektakle z The Met – jak nazywają swój teatr nowojorczycy – będzie można oglądać na żywo także w Grodzisku. Zaplanowanych jest 10 transmisji począwszy od 6 października. Wtedy to będzie można na żywo obejrzeć „Aidę” Giuseppe Verdiego. Ponadto w kolejnych tygodniach będzie można zobaczyć takie klasyki jak „La Traviata” Verdiego, „Carmen” Georgesa Bizeta, czy „Valkirię” Richarda Wagnera.

Sprzedaż biletów ma ruszyć niebawem w kasach kina oraz na stronie centrumkultury.eu. Informacje pod numerem telefonu 22 734 79 44.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi