23 02 2018

Są oferty na parkingi w Jaktorowie

23.02.2018, godz.: 14:36
Są oferty na parkingi w Jaktorowie

Jaktorowscy urzędnicy otworzyli oferty na budowę parkingów przy PKP. Obie otrzymane propozycje mieszczą się w wyznaczonym budżecie.

Do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden chętny zatem trzeba było ogłosić drugi. Kilka dni po jego opublikowaniu gmina Jaktorów podpisała umowę na ponad 7 mln zł dofinansowania tej inwestycji, a na początku tego tygodnia otwarto oferty.

Chętne do realizacji zadania są dwie firmy. Obie złożone oferty zmieściły się w planowanym na 8,7 mln zł budżecie. JKM Mirex ze Skierniewic zażyczył sobie niewiele ponad 8,5 mln zł, ale znacznie korzystniejszą, bo tańszą o ponad 800 tys. złotych ofertę złożył PROCAD z Koluszek. Prawdopodobnie właśnie ta druga propozycja opiewająca na 7,67 mln zł zostanie wybrana przez urzędników, o ile oczywiście wszystkie wymogi formalne zostaną spełnione.

Jaki jest zakres zadania? Przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

Przypomnijmy, że Jaktorów zarezerwował 1,7 mln zł z środków własnych, natomiast 7 mln zł pochodzi z dotacji. Zakończenie prac zaplanowane jest na 31 października 2018 r., a protokólarny odbiór końcowy miesiąc później.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi