18 09 2018

Ruszyła rozbudowa siedziby OSP Żelechów

18.09.2018, godz.: 15:16
Ruszyła rozbudowa siedziby OSP Żelechów
Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie w ostatnich dniach pojawili się budowlańcy. Rozpoczęła się bowiem rozbudowa remizy.

Inwestycja ma na celu zwiększenie powierzchni użytkowej budynku przez co nastąpi polepszenie warunków socjalnych oraz użytkowych budynku. Dodatkowo powstanie powierzchnia do przechowywania sprzętu ratowniczo-gaśniczego, kolejne miejsce parkingowe dla samochodu gaśniczo-ratunkowego oraz sala konferencyjna dla spotkań związanych z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki rozbudowie i nadbudowie powierzchnia użytkowa zwiększy się niemal dwukrotnie – z 273 mkw na 509 mkw.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy, inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy etap, który właśnie jest realizowany zakłada m.in. roboty rozbiórkowe i demontażowe, a także wykonanie m.in.: fundamentów, izolacji ścian fundamentowych, konstrukcji żelbetowych, konstrukcji dachu wraz z jej pokryciem nad częścią nową i istniejącą, zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej, przebudowę istniejącego przyłącza gazu ziemnego, czy dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Roboty ruszyły. Mają być prowadzone na czynnym obiekcie, wykonawca ma realizować zadanie w sposób jak najmniej uciążliwy i niezakłócający pracę strażaków.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 listopada tego roku. Całkowita wartość zamówienia to 728,5 tys. zł.

Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi