11 10 2017

Remont ul. Głównej za 360 tys. zł

11.10.2017, godz.: 07:44
Remont ul. Głównej za 360 tys. zł
Fot. Pixabay

Grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na remont ul. Głównej w Kozerach. Inwestycja będzie jednak kosztowała kilkadziesiąt tysięcy więcej niż przewidywano.

Jeszcze niedawno samorządy rozstrzygając przetargi zwykle mogli liczyć na oszczędności, bo często znalazła się firma, która była chętna zrealizować inwestycję za mniejszą kwotę niż samorząd sobie zaplanował. Dziś sytuacja jest znacznie inna i otrzymanie propozycji od wykonawców zbliżonej do zakładanej kwoty zdarza się bardzo rzadko, o czym mówił ostatnio m.in. burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński (więcej tutaj).

Tymczasem Grodzisk rozstrzygnął przetarg na remont ul. Głównej w Kozerach. Przypomnijmy. Zgodnie z zamówieniem droga ta ma przejść remont na odcinku 1160 metrów począwszy od ul. Edukacyjnej aż do torów kolejowych. Przetarg zakłada sfrezowanie istniejącej nawierzchni z destruktu asfaltowego (aby zniwelować ubytki nawierzchni), a następnie wykonanie nowej nakładki bitumicznej. Ponadto pobocza zostaną oczyszczone oraz wyrównane, a studzienki mają zostać wyregulowane.

Gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie 306 tys. zł. W przetargu wystartowały cztery firmy i oferta każdej z nich była wyższa niż kwota zarezerwowana przez gminę na ten cel. Najwyższa opiewała na blisko 500 tys. zł, natomiast najmniej zażyczyła sobie firma Robokop z Milanówka – 362 tys. zł. Grodzisk mimo wyższej oferty niż przewidywano, zdecydował się podpisać umowę z milanowskim przedsiębiorstwem.

Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zadania.

Dodaj Komentarz

  • mieszkaniec

    Czy już umiłowane władze wiedzą jaki będzie hałas z korytarza podejścia do CPL Baranów? Marchewka?
    Bo przez lata nie można było się ich doprosić aby dbali o drogi i pobocza, o niedrożnych rowach nie wspominając.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi