14 07 2019

Przeszukano już ponad 3 tys. hektarów. Czwarta doba poszukiwań

14.07.2019, godz.: 10:06
Przeszukano już ponad 3 tys. hektarów. Czwarta doba poszukiwań
Fot. GrodziskNews.pl/KSP

Kolejny dzień poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego. Służby dziś przeczesują teren w pobliżu Grodziska Mazowieckiego.

W nocy z soboty na niedzielę przygotowywane były kolejne analizy dotyczące wyznaczenia miejsc i podzielenia na sektory terenu poszukiwań. Od samego rana działają już pododdziały zwarte. – Dotychczas przeszukaliśmy 3 tys. hektarów i te działania są kontynuowane. Dziś poszukiwania prowadzimy znów w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Zostały wyznaczone rejony, podzielono je na sektory. Pododdziały, które działają w terenie otrzymują GPS-y, które wykorzystywane są podczas penetracji poszczególnych sektorów. Będziemy przeszukiwać kolejne połacie terenu dosłownie centymetr po centymetrze, aby nie pominąć żadnego śladu – mówi nam kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. – W poszukiwaniach bierze udział m.in. duża grupa z wydziału prewencji z Komendy Stołecznej Policji, oczywiście funkcjonariusze z Grodziska, czy policjanci z psami tropiącymi, mamy także wsparcie od innych służb mundurowych, które są z nami od kilku dni – dodaje.

Nie zabraknie również wsparcia z powietrza. – Od samego początku poszukiwań są z nami śmigłowce m.in. Black Hawk, czy śmigłowce z kamerami termowizyjnymi – zaznacza kom. Marczak.

Czy są jakieś nowe informacje w sprawie? – Każdego dnia mamy nowe ustalenia, napływają dodatkowe informacje od mieszkańców i osób, których kamerki zarejestrowały pojazd ojca Dawida Żukowskiego. One przede wszystkim potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia, czyli trasę przejazdu, czy trasę przemarszu – zaznacza rzecznik stołecznej policji.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi