10 12 2018

Pozbądź się wielkogabarytów. Będą zbiórki

10.12.2018, godz.: 07:30
Pozbądź się wielkogabarytów. Będą zbiórki
fot. Pixabay

Baranowska gmina poinformowała o prowadzonej w najbliższych dniach zbiórce odpadów wielko gabarytów i starego sprzętu elektronicznego w ramach akcji o wdzięcznej nazwie „Wyrzucamy graty z chaty”. To zarazem kontynuacja działań trwających od 6 grudnia.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być wyrzucany jak zwykłe śmieci, ponieważ zawiera trujące substancje. Wymaga on specjalistycznej utylizacji, aby nie zanieczyszczał środowisk. Następnie jest poddawany recyclingowi i wykorzystywany m.in. do produkcji nowych sprzętów. Do elektrośmieci zaliczamy popsute, nieużywane i niepotrzebne komputery, telefony, pralki, lodówki itp. Natomiast odpady wielkogabarytowe to problematyczne (ze względu na duży rozmiar) przedmioty np. stare kanapy, fotele, szafy, dywany, drzwi czy okna.

Właśnie takie problematyczne odpady będą odbierane od mieszkańców baranowskiej gminy 12 grudnia w Kopiskach i Holendrach Baranowskich, dzień później w Bożej Woli, zaś jeszcze następnego dnia w miejscowościach Basin, Bronisławów, Cegłów, Gole, Gongolina, Karolina, Murowaniec oraz Stanisławów.

Początek odbioru odpadów w każdym z wymienionych dni o godz. 6.30 rano.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi