19 08 2018

Powstanie klub seniora

19.08.2018, godz.: 18:14
Powstanie klub seniora
Fot. Pixabay

Żabiowolska gmina zamierza utworzyć w Słubicy Dobrej klub seniora. Jest już wykonawca pierwszego etapu prac w budynku przy ul. Słonecznej 36.

Klub seniora ma zostać zorganizowany w budynku dawnej szkoły w Słubicy Dobrej. Jednak, aby był odpowiednio przystosowany do potrzeb osób starszych, musi przejść stosowny remont. Obejmie on wymianę pokrycia dachowego i instalacji odgromowej oraz adaptacje istniejących pomieszczeń. Klub zostanie wyposażony w sprzęt RTV, komputer z dostępem do internetu, drabinki i materace do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, a także krzesła, stoły, kanapy i fotele. Członkowie klubu będą mieli do dyspozycji salę spotkań, pomieszczenie kuchenne, będzie również wydzielona szatnia.

Na początku sierpnia urzędnicy wybrali wykonawcę remontu budynku przy ul. Słonecznej. Za blisko 240 tys. zł wykona go firma Flortis z Marynina. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Inwestycja ma pomóc w aktywizacji osób w wieku 60+, którzy z racji wieku i utrudnień komunikacyjnych mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Członkowie klubu będą brać udział w różnego rodzaju zajęciach, co ma być zachętą do wyjścia z domu i zaangażowaniem się w sprawy lokalnej społeczności.

Klub ma rozpocząć swoją działalność w listopadzie tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi