15 07 2019

Poszukiwania Dawida na razie tylko w Polsce

15.07.2019, godz.: 17:07
Poszukiwania Dawida na razie tylko w Polsce
fot. KSP

W poniedziałek rano policja poinformowała o przerwaniu poszukiwań terenowych 5-letniego Dawida Żukowskiego przez tzw. pododdziały zwarte. Nie oznacza to jednak przerwania działań w ogóle. – W terenie cały czas pracują policjanci kryminalni – mówi nam kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. Na razie policja nie przewiduje poszukiwań poza granicami kraju.

Od środowego wieczoru trwa największa akcja poszukiwawcza w historii polskiej policji, bierze w niej udział także wiele innych służb oraz zwykli ludzie, którzy bardzo zaangażowali się, by natrafić na ślad chłopca. Sytuacja zmieniła się nieco w poniedziałek rano. – Teren został sprawdzony. Na razie decyzja jest taka, że dziś rano pododdziały zwarte nie będą wykorzystywane. Dalsze działania będą uzależnione od wyników analizy zebranego materiału, którą rozpoczęliśmy tak naprawdę od wczorajszego wieczora po zakończeniu działań terenowych. Ta analiza może potrwać, ale jeżeli zakończy się dziś i zapadnie decyzja, że te pododdziały będą potrzebne w terenie, to niewykluczone, że jeszcze dzisiaj zostaną użyte – mówił nam dziś rano kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Po południu rzecznik poinformował, że sytuacja nie uległa zmianie. – Cały czas analizujemy materiał, a ta analiza może dostarczyć odpowiedzi na ważne pytania o zaginięciu chłopca. Zarazem nie oznacza to, że przerwaliśmy poszukiwania. Kontynuują je policjanci kryminalni, operacyjni. Będziemy jeszcze raz dokładnie sprawdzać obszar poszukiwań – dodaje Marczak.

W tym kontekście nasuwa się pytanie o zagraniczny wątek poszukiwań Dawida, tym bardziej iż w komentarzach wielu naszych czytelników pojawiały się sugestie, że chłopca może nie być już w Polsce.

– Na razie nie bierzemy pod uwagę działań poza granicami kraju – odpowiada rzecznik KSP.

***

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579417348000)