06 01 2017

(Po)świąteczne koncerty kolęd

06.01.2017, godz.: 19:08
(Po)świąteczne koncerty kolęd
fot. bogorya.pl

Grodziski Chór Bogorya wystąpi w styczniu z dwoma koncertami – w Izdebnie Kościelnym oraz w Żukowie. Młodzi wokaliści zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

Choć będzie już kilka tygodni po świętach to dzięki takiemu koncertowi na nowo będzie można poczuć magię Bożego Narodzenia wsłuchując się w piękne kolędy w wykonaniu grodziskich chórzystów.

Bogorya to chór, który działa już od 16 lat, pierwotnie jednak nazywał się Grodziskim Chórem Dziecięcym, gdyż składał się z dzieci klas podstawowych. Od początku jej dyrygentem jest Marcin Tomasz Mazur. W 2006 r. przemianowany został właśnie na Bogoryę, bo jego skład tworzyła również grodziska młodzież.

W ciągu 16 lat chór dał ponad 250 koncertów, brał udział w wielu konkursach i festiwalach zdobywając liczne nagrody, wielokrotnie występował za granicą m.in. w Austrii, Włoszech, Danii, Francji, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii oraz na Węgrzech. Bogorya nagrała trzy płyty.

W styczniu będzie okazja, aby posłuchać na żywo grodziskich chórzystów, na 22 stycznia zaplanowano bowiem dwa koncerty kolęd w lokalnych kościołach – jeden w Żukowie, a drugi w Izdebnie Kościelnym. W pierwszej z wymienionych miejscowości chór wystąpi o godz. 10.00 (po mszy św. o 9.00). natomiast w drugiej o 12.30 (po mszy św. o godz. 11.30). Wstęp wolny.

koncert-swiateczny-w-wyk-choru-bogorya

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi