13 03 2019

Pościg za pijanym kierowcą. Miał ponad 3 promile

13.03.2019, godz.: 10:05
Pościg za pijanym kierowcą. Miał ponad 3 promile
Fot. GrodziskNews.pl

37-letni mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez policjantów z Błonia, kierowca nie zatrzymał się kontroli. Jak się okazało, był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Około godz. 16.00 jeden z mieszkańców poinformował policję, że kierujący toyotą jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Policjanci ruszyli za wskazanym autem. Gdy go dogonili, dawali mu sygnały dźwiękowe i świetlne, aby się zatrzymał, ale on zignorował je i kontynuował jazdę. Kilka minut później policji udało się zatrzymać 37-latka.

Gdy podeszli do niego, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, więc przystąpili do sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on aż 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Jednak to nie wszystko. – Policjanci podczas legitymowania ustalili również, że zgodnie z orzeczeniem sądu 37-latka obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec błońskiej gminy usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i podczas obowiązującego go sądowego zakazu oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddał się karze – informują funkcjonariusze.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi