24 02 2016

Oficjalnie: Będzie ośrodek piłkarski Legii pod Grodziskiem!

24.02.2016, godz.: 21:33
Oficjalnie: Będzie ośrodek piłkarski Legii pod Grodziskiem!
fot. Facebook/UG Grodzisk Maz.

Stało się to, co wisiało w powietrzu od kilku miesięcy. Większościowy udziałowiec Legii Warszawa – Dariusz Mioduski podpisał w środę z burmistrzem Grzegorzem Bendykcińskim porozumienie sprawie budowy nowoczesnego ośrodka piłkarskiego w grodziskiej gminie.

Chodzi o budowę Kompleksu Badawczo–Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo–Szkolnym. Wbrew dotychczasowym przymiarkom obiekty warszawskiej Legii mają stanąć nie w Chlebni, lecz w Książenicach. W środę stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła grodziska rada miejska. Konieczna była bowiem zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, która pozwoli władzom Legii sfinalizować zakup odpowiedniej działki w Urszulinie.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny wicemistrza Polski.

– Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy profesjonalnego i zaangażowanego partnera do realizacji inwestycji, która jest dla mnie najważniejszym elementem strategii rozwoju Legii Warszawa na kolejne lata. Prowadzenie na najwyższym, europejskim poziomie szkolenia młodzieży i realizacja innowacyjnych projektów badawczych związanych ze sportem, w tym piłką nożną, to przyszłość naszego Klubu, a także całego polskiego sportu – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii cytowany przez oficjalną stronę klubu – legia.com.

Zadowolenia z zwartego porozumienia nie krył także burmistrz Benedykciński, który przyznał, że to wielkie i ważne wydarzenie, które rozsławi Grodzisk Mazowiecki, ponieważ przy tak nowoczesnym ośrodku piłkarskim wyjdzie stąd w wielki świat futbolu wielu świetnych graczy.

Więcej na temat porozumienia grodziskiej gminy z Legią można przeczytać tutaj.

14

Dodaj Komentarz

14 odpowiedzi na “Oficjalnie: Będzie ośrodek piłkarski Legii pod Grodziskiem!”

 1. Gość pisze:

  Super!!!

 2. Marianek pisze:

  Dlaczego w Książenicach, a nie w Chlebni?

 3. Aigel pisze:

  Miasto moje a w nim… Akademia 🙂

 4. daro pisze:

  No to chyba wiem gdzie będzie trenował mój synek 🙂

  • Roman pisze:

   Akurat. Tam jest ostra selekcja, w końcu to biznes i szkoda im będzie ładować kasę w mniej utalentowane dzieciaki, na których nie będzie szans zarobić.

 5. huyu pisze:

  cieszy mnie to, że Grodzisk będzie miał taką inwestycję.
  Grodzisk będzie zapleczem edukacyjnym dla Legi.
  Książenice naprawdę fajnie się rozwijają, ziszcza się wizja, która została obrana kilkanaście lat temu (przez wiadomo kogo), na samym początku miał to być Czarny las, no ale cóż, są Książenice.

 6. Aga pisze:

  wiadomo dlaczego w Książenicach, Pan Burmistrz wszystko ciągnie do siebie, a Chlebnia ma takie piękne tradycje, wstyd Panie Burmistrzu…..

 7. Gość pisze:

  Oczywiście, utrwalajmy podział gminy Grodzisk Mazowiecki na część południową, od lat faworyzowaną przez Burmistrza, i północną gdzie jak wiadomo tylko fabryki, logistyka i autostrada. Przypominam, że na północ od torów też mieszkają ludzie, którzy płacą w Grodzisku podatki, tutaj działają firmy płacące w Grodzisku podatki i ta część miasta WYMAGA inwestycji w lokalne społeczeństwo.

 8. Roman pisze:

  Pytanie dlaczego AP Legii nie chciano ani w Sulejówku, ani w Babicach, ani w innych podwarszawskich gminach. Bo trzeba by dołożyć sporo grosza do infrastruktury, a zwolnienia z dużej części podatku sprawiają, że kasa szybko się nie zwróci. Co do prestiżu, to najpierw taka akademia musi poszczycić się sukcesami, aby o tym była mowa. Grodziskie dzieciaki trenują na sztucznych boiskach, co ma wpływ na stawy czy kręgosłup, a w mieście jest tylko jedno trawiaste boisko.

 9. Krzysztof Grabski pisze:

  O więcej optymizmu proszę…
  Ośrodek stanie się reklamą dla regionu,wielu ludzi przyjedzie tutaj aby zobaczyć trening Legii, a przy okazji zostawią trochę grosza w okolicznych sklepach,bo przecież trzeba coś pić i jeść.
  To inwestycja w sport a nie w składowisko odpadów radioaktywnych.
  Dajmy szansę aby coś zbudowano,coś dobrego i zdrowego dla wszystkich.
  Pozdrawiam Was wszystkich.

  Kibic Legii Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata