24 02 2016

Oficjalnie: Będzie ośrodek piłkarski Legii pod Grodziskiem!

24.02.2016, godz.: 21:33
Oficjalnie: Będzie ośrodek piłkarski Legii pod Grodziskiem!
fot. Facebook/UG Grodzisk Maz.

Stało się to, co wisiało w powietrzu od kilku miesięcy. Większościowy udziałowiec Legii Warszawa – Dariusz Mioduski podpisał w środę z burmistrzem Grzegorzem Bendykcińskim porozumienie sprawie budowy nowoczesnego ośrodka piłkarskiego w grodziskiej gminie.

Chodzi o budowę Kompleksu Badawczo–Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo–Szkolnym. Wbrew dotychczasowym przymiarkom obiekty warszawskiej Legii mają stanąć nie w Chlebni, lecz w Książenicach. W środę stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła grodziska rada miejska. Konieczna była bowiem zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, która pozwoli władzom Legii sfinalizować zakup odpowiedniej działki w Urszulinie.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny wicemistrza Polski.

– Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy profesjonalnego i zaangażowanego partnera do realizacji inwestycji, która jest dla mnie najważniejszym elementem strategii rozwoju Legii Warszawa na kolejne lata. Prowadzenie na najwyższym, europejskim poziomie szkolenia młodzieży i realizacja innowacyjnych projektów badawczych związanych ze sportem, w tym piłką nożną, to przyszłość naszego Klubu, a także całego polskiego sportu – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii cytowany przez oficjalną stronę klubu – legia.com.

Zadowolenia z zwartego porozumienia nie krył także burmistrz Benedykciński, który przyznał, że to wielkie i ważne wydarzenie, które rozsławi Grodzisk Mazowiecki, ponieważ przy tak nowoczesnym ośrodku piłkarskim wyjdzie stąd w wielki świat futbolu wielu świetnych graczy.

Więcej na temat porozumienia grodziskiej gminy z Legią można przeczytać tutaj.

14

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi