23 02 2018

Poprawią stan 10 dróg za ponad 650 tys. zł

23.02.2018, godz.: 07:55
Poprawią stan 10 dróg za ponad 650 tys. zł
Fot. Pixabay

Niebawem powinny ruszyć prace dotyczące umocnienia nawierzchni jezdni na 10 ulicach w grodziskiej gminie. Urzędnicy wybrali wykonawcę, który zrealizuje to zadanie.

Działania remontowe obejmą ulice Cieszyńską, Chałubińskiego, Kołłątaja, Staszica i Słowackiego w Grodzisku, ul. Wschodnią w Odrano Woli, a także ulice Pączkową, Eklerki, Herbatnikową i Deserową w Chrzanowie Małym.

Wykonawca będzie miał za zadanie wyrównać i utwardzić drogi poprzez ułożenie płyt żelbetowych na podbudowie z kruszywa łamanego. I tak ul. Cieszyńska zostanie w ten sposób poprawiona na odcinku około 500 metrów, na Chałubińskiego będzie to 300 metrów, na Staszica 130 metrów, na Kołłątaja około 150 metrów. Ul Słowackiego zostanie natomiast utwardzona na 200-metrowym fragmencie od ul. Pustej do granicy z Milanówkiem.

Podobne zabiegi przejdą nawierzchnie dróg w Chrzanowie Małym. Na ulicach Pączkowej, Eklerki, Deserowej i Herbatnikowej wykonawca ułoży po 510 metrów płyt MON na każdej z nich. Z kolei na ul. Wschodniej w Odrano Woli nawierzchnia zostanie utwardzona na odcinku 355 metrów.

Gmina zamierzała na ten cel wydać 580 tys. zł. Do przetargu zgłosiła się jednak tylko jedna firma – ELBET z Marynina, która zażyczyła sobie 655 tys. zł. Gmina przystała na propozycję tej firmy i niebawem (jak tylko aura pozwoli) powinny ruszyć prace, które powinny zostać zrealizowane do końca tegorocznych wakacji.

Dodaj Komentarz

  • parck

    Z jednej strony to technologia budowy dróg dla ciężarówek dojeżdżających na budowę (betonowe płyty na podbudowie z kruszywa). Z drugiej, jak można zauważyć prowizorki przetrwają najdłużej. Płyty zastosowane jak czytamy w wybranych miejscach, w pozostałych sypną same kruszywo. Tak czy siak, nie myślałem, że dożyje czasów, gdy będę zazdrościł ludziom utwardzonej drogi.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi