28 11 2017

Ponad 13 milionów na inwestycje w Milanówku

28.11.2017, godz.: 11:57
Ponad 13 milionów na inwestycje w Milanówku
Fot. GrodziskNews.pl

Dziś radni Milanówka będą głosować nad przyjęciem uchwały budżetowej na 2018 rok. Przyjrzyjmy się zatem, jakie inwestycje – znalazły się w planie wydatków inwestycyjnych miasta. W grę wchodzi kwota ponad 13 mln zł.

Większość tej puli miasto zamierza wydać na budowę i przebudowę dróg. Wymieńmy kilka największych: 2,1 mln zł kosztować będzie przebudowa ulicy Parkowej milion złotych pochłonie przebudowa ulicy Kochanowskiego, 700 tysięcy – analogiczne działania na Fiderkiewicza, pół miliona wyniosą wydatki na modernizację ul. Długiej, 470 tysięcy pójdzie na przebudowę Sosnowej, a po 400 tys. zł miasto wyłoży na ulice Piękną i Uroczą.

A to wcale nie koniec bo przeszło 800 tys. zł zabezpieczono na budowę dróg wraz z uzbrojeniem, ulic: Przyszłości, Żytniej, Leśny Ślad, Bartosza, Wierzbowej, Orzeszkowej. 850 tys. zł Milanówek zabezpieczy na realizację sieci ścieżek rowerowych w ramach międzygminnego partnerstwa w obrębie ZIT-ów. 130 tys. zł miasto wyłoży natomiast na budowę parkingu przy ul. Piasta. Podsumowując – na inwestycje drogowe Milanówek zamierza w nadchodzącym roku wydać ponad 8,3 mln zł. A co poza tym?

250 tys. zł ma kosztować adaptacja budynku przy ulicy Warszawskiej 18a na potrzeby Milanowskiego Centrum Kultury. Na budowę miasteczka rowerowego miasto ogród wyłoży prawie 180 tysięcy; 150 tysięcy pochłonie termomodernizacja szkół, za 100 tys. zł kosztować będzie SP2.

200 tysięcy złotych zapisano w budżecie na budowę kanalizacji sanitarnej w ulicach Dowcip, Moniuszki, Gombrowicza oraz w drodze bocznej od ulicy Królewskiej. Z kolei prawie trzy miliony ma kosztować „uregulowanie gospodarki opadowej”

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi