16 04 2018

Półtora miliona dotacji na ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 719

16.04.2018, godz.: 17:20
Półtora miliona dotacji na ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 719
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W najlepsze toczą się sprawy dotyczące budowy ścieżek rowerowych w ramach partnerstwa sześciu gmin, w którym są Grodzisk, Podkowa Leśna i Milanówek. Według najświeższych wiadomości Podkowa pozyskała prawie 1,5 mln zł dofinansowania na budowę ścieżki wzdłuż drogi 719.

Przypomnijmy, że cały partnerski projekt opiewa na niebagatelną sumę 38 mln zł, z czego 28 milionów gminy pozyskają w formie dofinansowań z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Zarówno w Grodzisku, jak Milanówku oraz Podkowie powstają już pierwsze ścieżki. Kwestie budowy ścieżek w Grodzisku i Milanówku omówimy w osobnych artykułach.

Tymczasem dziś burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński poinformował, że wkrótce miasto ogród zabierze się za budowę drogi rowerowej wzdłuż trasy 719 wzdłuż miasta oraz Al. Lipowej. – Podkowa Leśna otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.475. 796,58 zł., jest to 80%  wartości całego projektu (1.844.745,73 zł).  W ramach konkursu o dofinansowanie projektów mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w perspektywie finansowej UE 2014-2020 oraz jednostki organizacyjne tych JST – poinformował na swoim blogu podkowiański włodarz.

1

Dodaj Komentarz

  • ernest

    Pisząc o ścieżkach w Grodzisku, koniecznie trzeba wspomnieć o straszeni wolnym tempie robót, o braku odwodnienia na ulicy świeżej, gdzie już doszło do zalania ścieżki( jeszcze trochę a osunie się i rozsypie), o ogólnie nie przemyślanej koncepcji wytyczenia trasy ścieżki na ulicy Świeżej (np 2 przejścia przez drogę w odstępie 10 metrów , jeden dla pieszych drugi dla rowerzystów, przy czym przejście dla rowerzystów jest zaraz za ostrym łukiem, co może powodować niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.)

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi