19 04 2018

Policjanci zabezpieczyli podróbki za 10 mln zł

19.04.2018, godz.: 09:15
Policjanci zabezpieczyli podróbki za 10 mln zł
Fot. policja.waw.pl

Kolejne uderzenie w handel podróbkami na terenie Wólki Kosowskiej. Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali ponad 54 tys. podrobionych artykułów.

W działaniach tych uczestniczyło prawie 200 funkcjonariuszy. Na ponad 60 stoiskach prowizorycznego targowiska w Wólce Kosowskiej zabezpieczono podrobione towary z naniesionymi zastrzeżonymi znakami firmowymi światowych marek, były to: odzież, galanteria, obuwie, kosmetyki, biżuteria. Łączna szacunkowa wartość tych przedmiotów to około 10 mln zł.

Zarzuty wprowadzania do obrotu podróbek usłyszało 12 osób, z czego większość to byli cudzoziemcy. Za to przestępstwo można nawet na 10 lat trafić do więzienia. – Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje – poinformowała Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Fot. policja.waw.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi