09 07 2018

Połdłączanie do sieci światłowodowej za półmetkiem

09.07.2018, godz.: 13:18
Połdłączanie do sieci światłowodowej za półmetkiem

Od kilku miesięcy w Podkowie Leśnej trwa budowa sieci światłowodowej prowadzona przez firmę Orange. Sukcesywnie rośnie także liczba domów oraz instytucji podłączonych do superszybkiego internetu. Burmistrz Artur Tusiński poinformował, że na dziś zrealizowano nieco ponad połowę zadania.

–Inwestycja firmy Orange prowadzona w naszym mieście dotycząca światłowodów jest już zrealizowana w 55%. Jest to znakomity efekt, biorąc pod uwagę, że inwestycja pierwotnie miała się zakończyć w 2020 r. Już wiadomo, że do końca września powinniśmy pokryć światłowodami prawie 100% Podkowy Leśnej.  Do końca czerwca zostało podłączonych 708 gospodarstw domowych. Zgodnie z optymistycznymi zapowiedziami do końca września zostanie podłączonych 583, co daje w sumie 1291gospodarstw domowych w Podkowie Leśnej. To wszystkie, które zostały zgłoszone – poinformował na swoim blogu burmistrz miasta ogrodu.

Przyłączenie poszczególnych gospodarstw domowych jest bezpłatne i ma w zamyśle inwestora zapewniać mieszkańcom superszybki internet o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, a w większości przypadków prędkość łącza powinna być trzykrotnie wyższa.

– Na dzień dzisiejszy w Podkowie Leśnej ok. 305 klientów korzysta już z usług super szybkiego internetu (usługi aktywowane), oraz ok. 30 zamówień złożonych przez klientów jest w trakcie realizowania w firmie Orange. Do sieci światłowodowej, do końca lipca br. zostaną podłączone także wszystkie podkowiańskie szkoły, w terminie późniejszym wszystkie podkowiańskie budynki publiczne: przychodnie, CKiIO, biblioteka, Urząd Miasta, pompownie, kamery monitoringu i stacje uzdatniania wody. W perspektywie czasu ta inwestycja przyniesie miastu wymierne oszczędności, poprawi bezpieczeństwo i stabilność przesyłania danych, jak również otworzy nowe możliwości rozwoju – omawia postępy przedsięzwzięcia – burmistrz Artur Tusiński.

Włodarz zamieścił również szczegółowy wykaz ulic, na których albo już zakończono inwestycję, albo planowane są prace w ciągu następnych trzech miesięcy. Sprawdź tutaj.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi