04

11 2018

Pogoń gromi Perłę

Pogoń gromi Perłę - Grodzisk News

Ostatnia drużyna IV ligi podejmowała lidera z Grodziska. Pogoń rozgromiła gospodarzy i umocniła się na czele ligowej tabeli.

Goście strzelanie rozpoczęli błyskawicznie, już w 3. minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Damian Jaroń. O dziwo, pomimo licznych sytuacji pod bramką Perły nie udało się podwyższyć prowadzenia w tej części gry. Przewaga Pogoni nie podlegała dyskusji i wiele wskazywało, że w drugiej połowie zdobędzie kolejne bramki.

I tak się stało. W 51. minucie Patryk Szymański podwyższa prowadzenie. Ta bramka zupełnie podłamała Perłę, która straciła już nadzieję, że w tym meczu może spotkać ich coś miłego. W 54. minucie Pogoń prowadziła już 3:0. Tym razem gola zdobył Michał Strzałkowski. W 73. minucie Kuba Łabęda wpisuje się do protokołu sędziego jako strzelec czwartego gola. W 86. minucie piątą bramkę dla GKS-u zdobył Szymon Więckowski, zaś strzelanie w 89. minucie zakończył Patryk Szymański.

Podopieczni Roberta Moskala wygrywają pewnie kolejne spotkanie pokazując, że ta liga robi się dla zespołu z Grodziska zdecydowanie ?za ciasna?. Po wczorajszym remisie Pilicy Białobrzegi z LKS-em Promna Pogoń jest coraz bliżej awansu. Obecnie jej przewaga nad drugą Pilicą wynosi już 7 punktów. Ostatni mecz ligowy w tym roku zespół z Grodziska rozegra w przyszłą sobotę 10 listopada o godzinie 13.00. Wtedy w Grodzisku zagrama z rezerwami Radomiaka.

Perła Złotokłos ? Pogoń 0:6 (0:1)

Bramki: Szymański x2, Jaroń, Strzałkowski, Więckowski, Łabęda

Skład Pogoni: Przyrowski, Jędrzejczyk, Pałuba (45' Małkowski), Krajewski, Skorupa (45' Borychowski), Baranowski, Kołaczek, Jaroń, Pietraszek (45' Strzałkowski), Łabęda, Szymański