31 12 2016

Podkowiański budżet z modyfikacjami

31.12.2016, godz.: 14:47
Podkowiański budżet z modyfikacjami
Fot. GrodziskNews.pl

Podkowa Leśna jest kolejną gminą, która uchwaliła budżet na 2017 rok. Radni przyjęli jednogłośnie plan finansowy dla miasta ogrodu podczas czwartkowej sesji. W porównaniu do projektu uchwały budżetowej wprowadzono kilka istotnych modyfikacji.

W ostatecznej wersji uchwały budżetowej gminy sytuują się na poziomie prawie 29,4 mln zł, zaś wydatki wyniosą blisko 32,1 miliona, co oznacza, że deficyt przekroczy 2,7 mln zł. Ów niedobór zostanie pokryty z wolnych środków i zaciągniętych pożyczek. Zmianie – w związku z pozyskaniem dotacji z unii i innych podmiotów zewnętrznych – uległa także kwota wydatków inwestycyjnych. Wzrosła do poziomu 6,6 mln zł, a włodarze po cichu liczą, że jeśli uda się pozyskać kolejne dotacje, to pula inwestycyjna może wzrosnąć nawet do 10 milionów.

Tymczasem fakty i liczby. O ponad pół miliona mniej niż pierwotnie zakładano, czyli niecałe półtora miliona pochłoną zadania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowych pod przyszłe inwestycje drogowe oraz na same przebudowy ulic. Powstaną tym samym projekty modernizacji m.in. ul. Miejskiej, Sójek, Warszawskiej, Szpaków, Wróbla, Kukułek, Błońskiej, Helenowskiej, Sarniej, Sosnowej, Cichej, Grabowej, Topolowej, Mickiewicza, Ejsmonda, Sasanek, Głogów, Storczyków. Przebudową objęte zostaną natomiast ul. Kwiatowa na odcinku od Parkowej do Czeremchowej wraz z rondem; powstanie rondo u zbiegu Bukowej, Lipowej i Topolowa; zmodernizowana zostanie ulica Główna na odcinku od Lotniczej do Miejskie; a także ul. Modrzewiowa na odcinku od Wschodniej do Jaworowej. Ponadto owe 527 tys. zł zdjęte z zadania projetowego pójdzie na przebudowę ul Reymonta na odcinku od Żeromskiego do Słowackiego.

800 tys. zł dodano na modernizację Miejskiego Parku Leśnego dzięki wsparciu środków zewnętrznych. 00 tysięcy pochłonie termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, a kosztem przeszło pół miliona zaplanowano rozbudową sieci ścieżek rowerowych. Na przyszły rok zaplanowano również budowę parkingu „Parkuj i jedź” wraz z drogą dojazdową stanowiącą przedłużenie ul. Błońskiej, w ramach inwestycji powstanie tam też chodnik dla pieszych. 150 tysięcy pójdzie na przebudowę i odtworzenie przepustów, rowów i cieków wodnych, 200 tysięcy zaplanowano w budżecie na rozbudowę i projektowanie oświetlenia ulicznego, 100 tys. zł ma iść na rozbudowę monitoringu wizyjnego i tyle samo na budowę sieci światłowodowej, być może pod szybki internet. Zrealizowane zostaną też inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego: wiata rowerowa przy szkole, młodzieżowa strefa aktywności i tor do gry w boule. Praktyczną inwestycją ma być również toaleta miejska, choć jej lokalizacja jeszcze nie jest znana.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi