10 08 2017

Podkowianie znów wybiorą najlepszego sąsiada

10.08.2017, godz.: 19:35
Podkowianie znów wybiorą najlepszego sąsiada
Fot. podkowalesna.pl

Podkowa Leśna zachęca do zgłaszania swoich kandydatów na „Najlepszego sąsiada 2017 roku”. Tytuł ten zostanie przyznany przez kapitułę za bezinteresowną pomoc sąsiedzką i działania na rzecz innych.

Ubiegłoroczny konkurs wygrali Anna i Mirosław Siewierscy (na zdjęciu), którzy pokazali, że maja naprawdę wielkie serce. Kiedy ich sąsiadka – starsza pani – uległa wypadkowi, przyjęli ją pod swój dach i objęli troskliwą opieką. Kapituła Konkursowa uznała, że ich chęć niesienia pomocy, bezinteresowność oraz empatia zasługują na wyróżnienie.

Teraz ponownie podkowianie wybiorą najlepszego sąsiada. – Wierzymy, że i w tym roku nie zabraknie kandydatur osób, które wykazały się pomocą, bezinteresownością oraz życzliwością wobec swoich sąsiadów. Na zgłoszenia w formie pisemnej (wraz z uzasadnieniem) czekamy do 30 września 2017 roku – podkreślają podkowiańscy urzędnicy.

Zgłoszenia można przesyłać mailem pisząc na adres urzadmiasta@podkowalesna.pl lub składać je osobiście w sekretariacie magistratu.

Inspiracją do organizacji takiego konkursu był Europejski Dzień Sąsiada, który 31 maja jest obchodzony w blisko 30 krajach na całym świecie. Ma on na celu integrację lokalnych społeczności, poprzez spotkania w kameralnym gronie w ogrodzie, przed blokiem, czy osiedlowym skwerze. Tego dnia to mieszkańcy sa organizatorami wydarzeń, w których sami uczestniczą.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi