09 11 2015

Podkowa: Czas na rewitalizację Parku Miejskiego

09.11.2015, godz.: 19:53
Podkowa: Czas na rewitalizację Parku Miejskiego
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Małymi kroczkami, powoli – ale do przodu. Tak można najkrócej opisać poczynania podkowiańskich włodarzy w kwestii długo wyczekiwanej rewitalizacji Parku Miejskiego.  Podkowy nie stać na razie, aby przeprowadzić inwestycję od razu w całości, jednak zdaje się, iż może się to udać „po kawałku”.

Jakiś czas temu udało się wygospodarować pieniądze na oczyszczenie dna parkowego stawu. To zaledwie cząstka modernizacji, w której skład wchodziłyby także remonty mostków, przepustów i wszystkich innych betonowych elementów. Magistrat szacuje ją na około 1,3 mln zł. A to i tak nie wszystko, ponieważ do tego doliczyć należy zadania polegające chociażby na uporządkowaniu i aranżacji zieleni, wymianie oświetlenia i elementów małej architektury.

Konsekwencja w poszukiwaniu środków ostatnio dała jednak owoce w postaci dofinansowania. 100 tys. zł na pielęgnację drzew w parku przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Podkowy Artur Tusiński mówi wprost: to początek odnowy oblicza parku, którą miasto chce kontynuować w 2016 r.

– W ramach tej kwoty zostaną wykonane prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzewostanu, tym samym już w tym roku rozpoczniemy długo oczekiwaną przez mieszkańców rewitalizację Parku Miejskiego. Obecnie aktualizowana jest dokumentacja, która pozwoli wraz z początkiem przyszłego roku na złożenie wniosków na dofinansowanie zadań inwestycyjnych w parku – zapowiada podkowiański włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi