03 05 2018

Piknik Ekologiczny w Książenicach coraz bliżej. Moc atrakcji

03.05.2018, godz.: 13:15
Piknik Ekologiczny w Książenicach coraz bliżej. Moc atrakcji
fot. Mat. organizatora

Nie ponad tydzień pozostało do siódmej już odsłony Pikniku Ekologicznego w Książenicach. Organizatorzy podali nam szczegóły programu imprezy zaplanowanej na 12 maja. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, także i tym razem bogatej i ciekawej oferty dla odwiedzających nie zabraknie.

Piknik Ekologiczny to coroczna impreza organizowana w maju w Książenicach z okazji Dnia Ziemi, czyli największego ekologicznego święta, obchodzonego w ponad 190 krajach. Na imprezie spotykają się wystawcy z całej Polski, którzy oferują tylko ekologiczne produkty. Co roku, podczas imprezy, można również wymienić makulaturę, baterie i elektroodpady na rośliny, czy też świeże zioła. Nie brakuje też występów artystycznych.

Podczas pikniku swoje  odbędzie się kiermasz lokalnych produktów i wyrobów tradycyjnych, na którym zagości kilkudziesięciu wystawców. Będzie można zakupić żywność ekologiczną, ręcznie wykonywaną biżuterię, ubrania, sadzonki roślin. Nie zabraknie również występów artystycznych, pokazów dla dzieci oraz koncertów.

Właśnie z myślą o najmłodszych zaplanowano przedstawienie „Kto pokona Maszkarona – przygody wojów i potworów”; ponadto będą pokazy cyrkowe czy warsztaty ekologiczne.  Dla entuzjastów muzyki przygotowano koncert i potańcówkę pod chmurką. Dla tych, którzy wolą wodne organizatorzy szykują pokaz żaglówek i koncert szantowy

Nie zabraknie rzecz jasna tradycyjnej wymiany elektroodpadów na sadzonki roślin. W ramach krzewienia postaw proekologicznych, podczas zeszłorocznej edycji zebrano 2 824 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także 376 kg zużytych baterii.

Wszystko to już 12 maja w godzinach od 14.00 do 21.00 przy al. Marylskiego w Książenicach.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi