06 11 2018

Pierwszy etap remontu dworku zakończony. Czas na drugi

06.11.2018, godz.: 12:10
Pierwszy etap remontu dworku zakończony. Czas na drugi
fot. zabiawola.pl

Wraz z końcem października zakończono pierwszy etap remontu zabytkowego dworku w Żabiej Woli. Wiadomo już, że wkrótce magistrat rozpocznie przygotowania do drugiej części prac, na które stara się pozyskać dofinansowanie. 

W ramach pierwszego, zakończonego niedawno etapu renowacji, wykonano kompleksową termomodernizację zewnętrznych ścian budynku wraz z pracami towarzyszącymi. Koszt całości wyniósł blisko 180 tys. zł, z czego 100 tysięcy pochodziło z wojewódzkiej dotacji.

Gmina postanowiła pójść za ciosem i postarać się o dotację również na drugu etap prac. Na razie wiadomo, że wniosek przeszedł weryfikację formalną i został zakwalifikowany do oceny merytorycznej decydującej o wciągnięciu – bądź nie – na listę dotowanych inicjatyw.

Wiemy już jednak, co ma zostać wykonane w drugiej fazie inwestycji. – Zamierzamy wykonać m.in. ocieplenie wewnętrznych ścian budynku, remonty łazienek, a także wymienić stolarkę okienną i drzwiową – mówią nam urzędnicy z żabiowolskiego referatu inwestycji. – Ponadto wymieniona zostanie instalacja elektryczna – dodają.

Kiedy realizacja? –  Na razie nie wiemy jeszcze, czy otrzymamy dotację i kiedy będzie mógł zostać ogłoszony przetarg. Na pewno będziemy chcieli rozpocząć przedsięwzięcie w nieodległej przyszłości  – dodają urzędnicy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi