08 12 2016

Parking w Międzyborowie na pewno. A co z Jaktorowem?

08.12.2016, godz.: 17:05
Parking w Międzyborowie na pewno. A co z Jaktorowem?
fot. Pixabay

Jaktorowski samorząd znalazł się wśród gmin z naszego regionu, które otrzymały dofinansowanie w na budowę parkingu „Parkuj i jedź” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Dzięki dotacji powstanie plac postojowy przy stacji PKP w Międzyborowie. Jednocześnie znika – przynajmniej na kilka miesięcy – temat analogicznego parkingu w Jaktorowie.

Potwierdziły się tym samym nasze przewidywania – potwierdzone przez jaktorowskich urzędników – o których pisaliśmy w październiku. Wówczas była mowa o tym, iż magistrat nie będzie ubiegał się o dotację z ZIT-ów na budowę parkingów i w Międzyborowie i w Jaktorowie, lecz powalczy o dofinansowanie tej pierwszej inwestycji. Powodem były protesty mieszkańców sprzeciwiających się budowie obiektu Park & Ride w Jaktorowie właśnie.

A zatem co dalej? – Cieszymy się z pozyskania pieniędzy na budowę parkingu w Międzyborowie i to zadanie będziemy realizować w 2017 roku. Przewidujemy tam 230 miejsc parkingowych dla samochodów oraz 80 dla rowerów – wylicza Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej. – Dofinansowanie z ZIT-ów pokryje 80 procent wartości inwestycji opiewającej na około cztery miliony złotych – dodaje.

Kamiński zapewnił jednocześnie, że budowa parkingu przy stacji PKP w Jaktorowie nadal jest w planach. – W marcu szykuje się kolejny nabór wniosków na dofinansowania i chcemy złożyć w nim aplikację dotyczącą budowy parkingu w Jaktorowie, tyle że w mniejszym zakresie, „okrojonym” o te tereny sporne– zaznacza urzędnik.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi