17 01 2018

Parkingi przy PKP w Jaktorowie mają być gotowe jesienią

17.01.2018, godz.: 10:03
Parkingi przy PKP w Jaktorowie mają być gotowe jesienią
Fot. GrodziskNews.pl

Jeszcze w tym roku mają być gotowe parkingi w rejonie dworca PKP w Jaktorowie. Gmina ogłosiła przetarg na tę inwestycję i wyznaczyła termin realizacji na październik tego roku.

W połowie grudnia informowaliśmy, że gmina Jaktorów otrzyma 7 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Zadanie to znalazło się wśród pięciu inwestycji, którym przyznano dotację. Szacowany koszt to 8,8 mln zł.

Dziś jest już przetarg na tę inwestycję. Jaki jest zakres zadania? Przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

Zakończenie prac zaplanowane jest na 31 października 2018 r., a protokólarny odbiór końcowy miesiąc później.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi