14 02 2018

Parking parkuj i jedź zdaje egzamin? Tak wygląda w liczbach

14.02.2018, godz.: 17:10
Parking parkuj i jedź zdaje egzamin? Tak wygląda w liczbach
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Uruchomiony tuż przed Bożym Narodzeniem parking przesiadkowy w Podkowie Leśnej należycie spełnia swoją funkcję. Taki wniosek wysnuł burmistrz Artur Tusiński na podstawie analizy statystyk parkingowych zbieranych przez magistrat przez prawie dwa miesiące. Włodarz opublikował te liczby na swoim blogu.

– W grudniu parking nie był w pełni wykorzystany, zapewne wynikało to z trwającego okresu świątecznego jak i tego, że jeszcze nie wszyscy mieli informację, że inwestycja została udostępniona dla kierowców. W związku z tym przeprowadzono akcję informacyjno – ostrzegawczą. Kierowcy, którzy zaparkowali niezgodnie z przepisami mogli znaleźć za wycieraczką żółtą kartkę z informacją o bezpłatnym udostępnieniu park and ride dla kierowców oraz grożących mandatach związanych z łamaniem przepisów. Akcja przyniosła oczekiwany efekt i każdego dnia samochodów na parkingu przybywało – uzasadnia burmistrz.

A jak atrakcyjność parkingu odzwierciedla się w konkretnych statystykach. – Pod koniec grudnia z parkingu korzystało ok. 30 samochodów, natomiast już w pierwszym tygodniu stycznia było ich między 90 a 100. Pod koniec stycznia trend się utrzymywał. W dni najbardziej oblegane na parking wjeżdża ponad 130 kierowców. Najmniej w weekendy – podkreśla Artur Tusiński. – W tym samym czasie z parkingu korzysta ok. 95 samochodów (stoi zaparkowanych), zdecydowana większość pozostawiona jest w godzinach 8-16. W styczniu z parkingu skorzystało 2359 pojazdów, a w ciągu pierwszych dziesięciu dni lutego już 1024. Parkowanie jest bezpłatne – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi