10 10 2017

Państwowy inspektor sanitarny: można spożywać wodę w Podkowie

10.10.2017, godz.: 15:00
Państwowy inspektor sanitarny: można spożywać wodę w Podkowie
fot. GrodziskNews

Podkowiański magistrat poinformował o decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim, zgodnie z którą wygasa zakaz korzystania z wody pochodzącej z tamtejszych wodociągów. W decyzji orzekł także o pełnej przydatności kranówki do spożycia. 

Tym samym oznacza to koniec sprawy związanej z wykryciem w wodzie   obecności bakterii w wodzie pitnej. Do czasu przeprowadzenia stosownych badań obowiązywał jednak zakaz jej spożywania. Wówczas podkowianie korzystali z wody pochodzącej z bezpiecznego ujęcia wody w Brwinowie.

Decyzja wydana 5 października przez inspektora sanitarnego przywróciła już normalność. W uzasadnieniu decyzji o uchyleniu zakazu i potwierdzeniu przydatności podkowiańskiej wody do spożycia możemy przeczytać, że  „jakość wody w zakresie zbadanych parametrów nie budzi zastrzeżeń”.

Z pełną treścią pisma można zapoznać się tutaj. 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi