17 09 2019

Paczkomaty blisko Ciebie w Grodzisku Mazowieckim

17.09.2019, godz.: 14:55
Paczkomaty blisko Ciebie w Grodzisku Mazowieckim

InPost nieustannie rozbudowuje sieć swoich paczkomatów. Usługa wprowadzona przez tego prywatnego operatora pocztowego zyskała ogromną popularność ze względu na niskie koszty i możliwość odbierania oraz nadawania paczek o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu.

Paczkomaty blisko Ciebie w Grodzisku Mazowieckim
Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mają już do dyspozycji osiem paczkomatów i punktów obsługi paczek. Tym samym każdy z nich może wybrać maszynę lub punkt działający blisko jego miejsca pracy lub zamieszkania. Jest wśród nich m.in. paczkomat przy ul. Arciszewskiego 1.

Niezależność od listonosza i kuriera to spore udogodnienie: przesyłki każdy może nadawać i odbierać, kiedy mu odpowiada. Może to zrobić wcześnie rano, przed pójściem do pracy, po południu, wieczorem lub w nocy, a więc wtedy, kiedy ma na to czas. Nie istnieje problem przesyłek awizowanych i stania w kolejce po ich odbiór tylko dlatego, że ktoś był w porze wizyty doręczyciela nieobecny pod wskazanym adresem.

Nadawanie paczek oraz ich odbiór to czynności bardzo proste. Trzeba tylko czytać uważnie informacje podawane na ekranie i wykonywać instrukcje.

Aby nadać paczkę, trzeba za pomocą przycisków podać jej gabaryty, numery telefonów nadawcy i odbiorcy oraz paczkomat docelowy. Następnie należy opłacić usługę kartą. Paczkomat automatycznie otworzy wybraną skrytkę. Po umieszczeniu w niej nadawanej przesyłki i zamknięciu drzwiczek wystarczy już zaczekać na przekazaną SMS-em informację o dokonaniu płatności. Nadawca i odbiorca otrzymają również poczta elektroniczną informację o sposobie śledzenia przesyłki.

Odbiór paczki jest jeszcze łatwiejszy. Adresat otrzymuje powiadomienie mailem oraz SMS-em, zawierające adres paczkomatu oraz sześciocyfrowy kod odbioru. Na miejscu trzeba podać przyciskami własny numer telefonu komórkowego oraz wspomniany kod. Paczkomat otworzy wtedy przegródkę, w której znajduje się przesyłka do odbioru.

W paczkomatach można nawet dokonywać zwrotu towarów kupionych przez Internet, o ile nie upłynęło jeszcze 14 dni od daty zakupu. Prawo do zwrotu gwarantowane jest przez przepisy o ochronie praw konsumenta. Zwracać można także przedmioty zakupione na aukcjach internetowych.

Lista paczkomatów i punktów odbioru paczek w Grodzisku Mazowieckim jest dostępna pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-grodzisk-mazowiecki.

Wzrost popularności paczkomatów samoobsługowych to nie tylko wynik niedogodności związanych z tradycyjnym doręczaniem przesyłek przez listonoszy i kurierów. W ciągu ostatniej dekady nastąpił w Polsce dynamiczny rozwój usług e-commerce. Polacy masowo kupują w Internecie, zarówno w sklepach, jak i na portalach aukcyjnych. Liczba codziennie wysyłanych paczek jest ogromna, a każdy chce odebrać swoją szybko i wygodnie. InPost zamontował już 5000 paczkomatów w całej Polsce i wciąż montuje kolejne. To konieczne, by dla wszystkich chętnych wystarczyło skrytek i by nikt nie musiał pokonywać do paczkomatu dużej odległości. Tym samym nadawanie paczek oraz odbiór otrzymanych przesyłek to dla korzystających z usług InPost czynności całkowicie samoobsługowe.

Dzięki sieci paczkomatów InPost jest w stanie doręczać paczki szybciej niż za pośrednictwem kuriera. Czasem docierają one na miejsce już w dniu następującym po dniu nadania. Drogę każdej paczki można śledzić w Internecie.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata