23 06 2018

Ostatnia wizyta mammobusa w tym miesiącu

23.06.2018, godz.: 13:30
Ostatnia wizyta mammobusa w tym miesiącu
Fot. GrodziskNews.pl

Czerwiec jest kolejnym miesiącem z bezpłatną profilaktyką dla pań. Chodzi oczywiście o badania mammograficzne, które w tym miesiącu zaplanowano w trzech terminach. Dwa już za nami, ale nic straconego.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii.

Taka profilaktyka w tym miesiącu zaplanowana była na 4, 21 oraz 28 czerwca. Została już tylko jedna szansa na darmowe badanie. 28 czerwca badania poprowadzi przychodnia Wirtus Plus przy ul. Kilińskiego 8 w godz. 9.00–17.00 (zapisy: (85) 676 03 32).

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi