03 06 2018

Onko-Music kolejny raz w grodziskiej bibliotece

03.06.2018, godz.: 12:41
Onko-Music kolejny raz w grodziskiej bibliotece
Fot. grodzisk.pl

Już za kilka dni Grodziska biblioteka przeprowadzi wyjątkowe warsztaty nazwane Onko-Music. To inicjatywa skierowana do osób zmagających się z chorobą nowotworową oraz ich rodzin. Tematem tego spotkania będzie – pozytywne przewartościowanie sytuacji życiowych w aspekcie przezwyciężania chorób nowotworowych z użyciem muzykoterapii.

Grodziska biblioteka publiczna co i rusz organizuje różnego rodzaju aktywności dla mieszkańców. Dla najmłodszych ruszył program „Bibluś”, dla pań zorganizowano program grodziskich metamorfoz, w kwietniu ruszył cykl zajęć aktywizacyjnych i rozwojowych dla mam. To tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez bibliotekę.

Teraz przyszedł czas na warsztaty dla rodzin borykających się z ciężką chorobą. Pierwsze takie odbyły się w kwietniu. – Zajęcia te są skierowane do osób zmagających się z chorobą nowotworową, zdiagnozowanych, będących w trakcie chemio i radioterapii, po przebytych zabiegach onkologicznych i po przebytym leczeniu onkologicznym. Będą to zajęcia o charakterze warsztatowym. Będą one prowadzone przez psychologa z udziałem znanego muzykoterapeuty, lekarza anestezjologa dr Macieja Kieryły oraz muzyka Lucjana Wesołowskiego, który również udostępni nam instrumenty muzyczne. Do podstawowych celów tych warsztatów należą wsparcie osób z chorobą nowotworową, pomoc w przezwyciężaniu negatywnego myślenia, pokonywanie stresu w różnych fazach choroby nowotworowej – mówią organizatorzy .

7 czerwca szykowane są kolejne. Odbędą się o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Spółd

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi