10 09 2019

Odpowiedzą za rozbój na pracowniku firmy kurierskiej

10.09.2019, godz.: 11:09
Odpowiedzą za rozbój na pracowniku firmy kurierskiej
fot. GrodziskNews

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na kurierze podczas dostarczania przesyłki. Obu postawiono zarzuty i objęto dozorem policyjnym.

Jak poinformowała grodziska policja, po otrzymaniu informacji o napadzie na pracownika firmy kurierskiej, na miejsce pojechali funkcjonariusze i ustalili, że pod adres w Makówce została dostarczona przesyłka pobraniowa. Kiedy kurier realizujący zlecenie poprosił odbiorcę o opłatę za zamówioną paczkę, ten wyrwał mu ją, a jego towarzysz obezwładnił pracownika gazem łzawiącym. Po zdarzeniu obaj napastnicy uciekli do lasu.

– Grodziscy kryminalni natychmiast podjęli poszukiwania sprawców. Wykonanie szeregu działań i ustaleń doprowadziło policjantów do 26-latka i 29-latka. Zatrzymani przyznali się do udziału w zdarzeniu, podczas którego zabrali kurierowi zamówioną biżuterię, a następnie sprzedali ją. 29-latek miał wymyślić sposób na łatwy zarobek, a 26-latek pomóc mu w kradzieży zamówionego przedmiotu – podała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Obu mężczyznom postawiono zarzuty dokonania rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata