21 11 2014

Nowe miejsce zabaw dla dzieci

21.11.2014, godz.: 07:32
Nowe miejsce zabaw dla dzieci
fot. Dominik Pietraszek

Przy ul. Okrężnej w Grodzisku powstaje plac zabaw. – Nie będzie to duży obiekt, ale zabawki które zamontujemy na pewno ucieszą najmłodszych – zaznaczają grodziscy urzędnicy.

Ze szczegółowych badań przeprowadzonych przez gminę wynika, że w szybkim tempie przybywa w niej dzieci. Rodzi to potrzebę budowy nie tylko nowych szkół lecz także miejsc do aktywnego wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. Grodzisk postanowił zatem zagospodarować niewielki teren zielony u zbiegu ulic Okrężnej i Reymonta pod ogrodzony plac zabaw, a także mały skwerek z ławkami, z których można mieć oko na swoje pociechy.

Na samym placu zabaw znajdą się urządzenia zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Będą to między innymi bujawki łańcuchowe i sprężynowe, pochylnia, piaskownica, ścianka wspinaczkowa, stoły do gry w ping-ponga i urządzenia sprawnościowe.

– Plac zabaw nie jest jeszcze gotowy, ale w ciągu tygodnia powinny się zakończyć wszystkie prace, następnie odbierzemy obiekt od wykonawcy i wkrótce potem go uruchomimy – zapowiada Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi