13 04 2018

Nowa siedziba dla centrum kultury. Przeprowadzka jesienią

13.04.2018, godz.: 13:20
Nowa siedziba dla centrum kultury. Przeprowadzka jesienią
fot. milanowek.pl

O przenosinach Milanowskiego Centrum Kultury mówi się od dawna. W tym roku ma jednak stać się faktem. W rozmowie z nami burmistrz Wiesława Kwiatkowska zapowiedziała, że od jesieni nową siedzibą MCK będzie budynek przy ul. Warszawskiej 18.

Konsultacje społeczne w sprawie przeprowadzki odbyły się już dwa lata temu. Wówczas mieszkańcy wskazywali przede wszystkim dwie lokalizacje. – Wiele osób było za pozostawieniem dotychczasowej lokalizacji przy ul. Kościelnej. Argumentowali to tradycją i przyzwyczajeniem. Drugą opcją, która również ma wielu zwolenników jest lokalizacja przy ul. Fiderkiewicza na Zielonym Dołku. Nowy obiekt powstałby w miejscu obecnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ten zostałby przeniesiony w inne miejsce – mówiła nam wówczas Wiesława Kwiatkowska.

Magistrat przeprowadził analizy i ostatecznie wybrał trzecią opcję. – Odnowiliśmy i przeprowadziliśmy termomodernizację budynku przy ul. Warszawskiej 18, w którym niegdyś mieściło się przedszkole. Teraz przygotowujemy się do przetargu na kompleksowy remont wnętrza obiektu na potrzeby centrum kultury – wyjaśnia gospodyni Milanówka. Wkrótce powinniśmy być gotowi do ogłoszenia postępowania i wyłonienia wykonawcy. Naszym celem jest uruchomienie MCK w nowej siedzibie podczas tegorocznej jesieni – dodaje.

Kwiatkowska podkreśliła zarazem że nadal funkcjonować będzie „Kurnik – wylęgarnia kultury”, czyli filialna placówka MCK działająca przy ul. Piasta 14.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi