19 09 2017

Nieoficjalnie: wybrano lokalizację dla portu lotniczego. Powstanie w Baranowie

19.09.2017, godz.: 09:25
Nieoficjalnie: wybrano lokalizację dla portu lotniczego. Powstanie w Baranowie
fot. Pixabay

Raptem w piątek informowaliśmy, że do końca września ma zapaść decyzja co do lokalizacji Centralnego Portu Lotniczego. Poważnym kandydatem był Baranów i jak wynika z nieoficjalnych jak na razie doniesień Polskiego Radia, już wybrano tę gminę.

Wiadomość tę podała na razie jako nieoficjalną Informacyjna Agencja Radiowa. Zapewnia jednak, iż potwierdziła ją w dwóch wiarygodnych źródłach. Oznaczałoby to, że w ciągu 10 lat – tak zapowiada rząd – w Baranowie powstanie lotnisko, które w założeniu ma odciążyć stołeczny port lotniczy na Okęciu. Wśród ewentualnych lokalizacji dla nowego lotniska znajdowały się także Mszczonów i Babsk.

Wcześniej informowano, że do 2020 roku mają dopiero powstać analizy potrzebne dla zaplanowania inwestycji, jednak do końca roku ma powstać projekt ustawy specjalnej, która przyspieszyłaby realizację przedsięwzięcia. Operatorem obiektu w Baranowie będą Polskie Linie Lotnicze LOT.

Koszt inwestycji to około 30 miliardów złotych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi