02 10 2018

Nasze remizy OSP z dofinansowaniem na sprzęt

02.10.2018, godz.: 13:25
Nasze remizy OSP z dofinansowaniem na sprzęt
fot. GrodziskNews

Wkrótce strażacy ochotnicy z 14 podwarszawskich gmin zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Wśród beneficjentów dofinansowania znalazły się także dwie jednostki z Żabiej Woli.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa.

Takowe wsparcie otrzymają także remizy w Skułach i Żelechowie. Pierwsza blisko dwa tysiące na sprzęt specjalistyczny, druga ponad 13 tys. zł na tzw. rozpieracz ramieniowy oraz sprzęt specjalistyczny.

– To już kolejne środki z budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one nieść pomoc potrzebującym muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli na doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie – podkreśla wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup m.in. wyciągarki spalinowej, narzędzi hydraulicznych czy pompy hydraulicznej, a także innego sprzętu specjalistycznego. Wsparcie trafi aż do 24 jednostek OSP z gmin podwarszawskich. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczone zostało 221 tys. zł

Wkrótce zostaną podpisane kolejne umowy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi