06 12 2017

Nasz region odlicza dni do finału Szlachetnej Paczki

06.12.2017, godz.: 14:34
Nasz region odlicza dni do finału Szlachetnej Paczki
fot. Facebook Szlachetna Paczka Żabia Wola

Działające w naszym powiecie trzy rejony Szlachetnej Paczki szykują się do wielkiego finału akcji, który już w ten weekend. To zawsze bardzo wyczekiwany moment bo właśnie wtedy dary trafiają do potrzebujących. W tym roku pomoc trafi do wyjątkowo dużej liczby rodzin z naszego regionu.

W tegorocznej akcji w naszym powiecie działały trzy rejony: Grodziski Mazowiecki, Żabia Wola, a także Milanówek wespół z Brwinowem. I jak widać po liczba były to bardzo sprawne i skuteczne działania.

W grodziskim rejonie Szlachetnej Paczki wolontariuszom udało się dotrzeć do 90 rodzin, z czego aż 80 otrzyma pomoc. – W tym 44 zostały oficjalnie włączone do projektu, a i dla pozostałych udało nam się zebrać potrzebne im rzeczy. Także artykuły pierwszej potrzeby, jak żywność i środki czystości – wylicza Paulina Białek, lider rejonu w Grodzisku. – W sobotę otwieramy magazyn o godz. 9.00 i będziemy działać do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 17.00. Oczywiście jeśli są osoby, które chciałyby pomóc w pakowaniu i rozwożeniu darów, to serdecznie zachęcamy i będziemy wdzięczni – zaznacza Paulina Białek.

Magazyn w Grodzisku będzie się znajdował na terenie szkoły przy ul. Lecha Zondka 6. Kontakt z liderką pod numerem telefonu: 608-818-329.

Dobrze spisał się także debiutujący w akcji rejon w Żabiej Woli. – Do projektu włączyliśmy 14 rodzin, ale chcemy dotrzeć z pomocą do jeszcze większej liczby. Prowadzimy zbiórkę przede wszystkim żywności i środków czystości. Nasi wolontariusze na bieżąco poszukują także innych produktów i sprzętów, które mogłyby pomóc konkretnym rodzinom – mówi nam Emilia Ozga, liderka rejonu. –Zbiórka żywności i środków czystości prowadzona jest w wybranych sklepach na terenie gminy. Można je także przekazać do nas lub dostarczyć w dniu finału do naszego magazynu mieszczącego się w Szkole Podstawowej w Józefinie – dodaje. Kontakt z Emilią pod numerem telefonu: 725-552-878.

Magazyn w Józefinie w sobotę ma działać w godzinach 12.00–18.00, zaś w niedzielę od 9.00. każda pomoc podczas finału oczywiście się przyda, ale także już w piątek wieczorem – w przygotowywaniu wnętrza magazynu.

A co słychać w połączonych sztabach w Milanówku i Brwinowie? – Wspólnie włączyliśmy do projektu 45 rodzin, ale to nie koniec, bo jeszcze dziś zapraszamy Galerii Podkowa na słodki poczęstunek z prośbą o przyniesienie darów dla kolejnych rodzin. Chodzi przede wszystkim o żywność i środki czystości – wyjaśnia Małgorzata Witek, liderka rejonu w Milanówku.

W Milanówku będzie także zorganizowany magazyn, konkretnie w szkole przy ul. Królewskiej 61. W sobotę będzie czynny od 15.00 do 21.00, w niedzielę zaś od 9.00 do 19.00. Kontakt z Małgorzatą Witek pod numerem telefonu: 500-781-149.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi