14 06 2019

Następna gmina podwyższa ceny za odbiór śmieci

14.06.2019, godz.: 19:06
Następna gmina podwyższa ceny za odbiór śmieci
fot. GrodziskNews

Jaktorów jest kolejną gminą, która podnosi stawki za odbiór odpadów. Niebilansujący się system śmieciowy uderzy więc mieszkańców po kieszeni i to dość znacząco.

Zgodnie z uchwała rady miejskiej cena za odbiór opadów segregowanych wzrośnie z 14,50 zł do 25 zł, z kolei za odpady zmieszane jaktorowianie zapłacą 50 zł od osoby, przy wcześniejszych 29 zł. Wzrost kosztów wynika wprost sytuacji na rynku firm śmieciowych. Likwidacja wysypisk, przy jednoczesnym ogólnym wzroście cen oraz napływie śmieci z zagranicy w 2018 roku spowodowała, iż nie brakuje firm chętnych, aby obsługiwać systemy odpadowe. Te zaś, które stają do stają do przetargów, oferują bardzo wysokie ceny.

Podobnie było w przypadku Jaktorowa, który próbował ratować sytuację, dokładając do systemy 1,65 mln zł, gdy jednak okazało się niezgodne nowymi ministerialnymi regulacjami, obowiązek pokrycia tych kosztów spadł na mieszkańców. Gmina szacuje, że największe koszty generuje oddawanie odpadów zmieszanych – nawet 60 procent ceny.

Tym bardziej opłaca się śmieci segregować, a odpady, które można – kompostować na własnych działkach. Więcej informacji o nowych zasadach odbioru śmieci w Jaktorowie na infografikach tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579418849000)